Klaipėdos lopšelis-darželis „Nykštukas“
Įstaigos kodas – 190420236.
Adresas: Naujakiemio g. 11, LT-94208, Klaipėda.
Tel. – 8 (46) 34 62 48.

Projektas “Jaučiuosi sveikas ir saugus”

Įstaigoje nuo spalio 16 d. iki lapkričio 10 d. vyko projektas „Jaučiuosi sveikas ir saugus“

 Pirmoji projekto dalis buvo skirta sveikai gevensenai. Grupėse vyko sveikatingumo valandėlės. Salėje visuomenės  sveikatos priežiūros specialistė supažindino ugdytinius su sveiko maisto piramide. Bendradarbiaujant su ugdytinių tėveliais, vesti bendri užsiėmimai grupėse (salotų darymas, sulčių spaudimas, pokalbiai sveikos mitybos ir gyvensenos temomis ir t.t.), kurie kėlė vaikams daug džiugių emocijų. Susipažinę su sveikos gyvensenos ir mitybos ypatumais savaitę baigėme aktyviai ruošdamiesi vaikų ir tėvelių darbelių iš rudens gėrybių  parodai  „Rudenėlis dovanoja“.

Antroje projekto dalyje didelis dėmesys skirtas saugiam elgesiui namuose, gatvėje, kieme, darželyje,   bei su gyvūnais. Grupėse vyko pokalbiai, diskusijos tema „Saugus elgesys gatvėje ir namuose“. Vaikai piešė piešinius parodai „Jaučiuosi saugus gatvėje“. Minint atšvaito dieną dalyvavome respublikiniame konkurse „Mano svajonių atšvaitas“.

Įstaigoje svečiavosi vyresnysis policijos specialistas su šuniuku Amsiu, kurie vedė edukacinį užsiėmimą „Saugus elgesys gatvėje“. Po užsiėmimo šuniukas Amsis pakvietė mus pasisvečiuoti Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate, kur edukacinėje veikloje buvome supažindinti su nesaugaus elgesio gatvėje pasekmėmis.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo stoties specialistai supažindino mus su gaisrų ir stichinių nelaimių pasekmėmis. Pamokė kaip saugiai namuose elgtis su elektros prietaisais, kad neįvyktų nelaimingas atsitikimas. Taip pat pareigūnai supažindino su saugiu elgesiu prie vandens telkinių.

Labai džiaugiamės šuniuko „policininko“ Harduko atvykimu. Su juo kartu atvyko ir jo šeimininkas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų grupės vyresnysis specialistas. Šuniukas demonstravo savo darbą policijoje: ieškojo įvairių daiktų, demonstravo nusikaltėlio sulaikymą bei rodė linksmų triukų, kurie kėlė pedagogams ir ugdytiniams džiugias emocijas.

 Mažiesiems įstaigos ugdytiniams buvo rodoma edukacinė teatralizuota pamokėlė „Tinkamas elgesys lauke, namuose ir su gyvūnais“. Teatralizuotos veiklos metu vaikai buvo supažindinti su tinkamo ir netinkamo elgesio situacijomis. Po edukacinės pamokėlės vyko pokalbis-diskusija, kurioje buvo aptariamas tinkamas ir netinkamas herojų, kurias vaidino įstaigos pedagogės, elgesys.

Projekto metu buvo organizuota paroda „Mano saugiausias automobilis“. Vaikai, tėveliai ir pedagogai gamino automobilius iš antrinių žaliavų. Labai džiaugiamės aktyviu ugdytinių šeimų bendradarbiavimu projektinėje veikloje.

Projektą vainikavo akcija „Vairuotojau, saugok mane-aš mažas“. Akcijos metu vaikai buvo mokomi saugiai pereiti gatvė, o vairuotojai drausminami ir skatinami atidžiau, saugiau elgtis kelyje ir prie pėsčiųjų perėjimų. Džiaugiamės, kad į akciją atvyko su mumis bendradarbiaujančių įstaigų ugdytiniai ir pedagogai. Organizuojant akciją su mumis bendradarbiavo Klaipėdos apskrities policijos komisariato pareigūnai, kurie ne tik išmokė mus saugiai elgtis gatvėje, bet ir nudžiugino smagiomis dovanėlėmis.

Kalendorius
2018 m. rugsėjo mėn.
P A T K P Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Grupių darbo laikas

Pirmadienis - Penktadienis

7.30val. - 18.00val.